hello WordPress.com!

przenieśliśmy naszego bloga „podróżniczego”

Poprzednio wydawało mi się, że http://postach.io/ jest najlepszą platformą dla nas, ale po tym jak zaczęli czardżować nas 9 baksów miesięcznie i w tym samym momencie zrobili downsize naszych zdjęć które już wrzuciliśmy – to nie miało większego sensu. Możliwe, że z tego powodu „trochę” zaniedbaliśmy pisanie nowych rzeczy tutaj, ale teraz liczymy że trochę wrócimy na dobry tor.

Więc dlaczego WordPress.com? Bo jak widzę słowo „blog”, to to jest moje automatyczne skojarzenie. Dlaczego nie wersja hostowana samemu? Heh, praca nie wybiera, nie chciało mi się bawić w setupowanie serwera i innych takich, okazuje się że darmowa wersja serwisu w zupełności odpowiada naszym potrzebom. Jeśli się skończy 3GB miejsca, wtedy będziemy się martwić. Jedyne co trzeba było zabulić, to własny adres url, ale to raz w roku – jest ok.

Do tego całkiem niedawno WordPress.com przeszedł fajny techniczny upgrade – cały front dostępny dla autorów jest teraz w React.js i wreszcie wygląda jak nowoczesna platforma, w której można coś napisać. Jest obsługa markdown, jest fajny upload zdjęć, prosty edytor – niekoniecznie mam się do czego przyczepić. No dobra, jest jeden minus, nie ma obsługi Disqus – chociaż możliwe, że nie zrobiłem wystarczająco dobrego riserczu w tym temacie – jeśli można – koniecznie dajcie znać.

Najbliższe plany blogowe

Chcemy uzupełnić kilka wpisów z tego roku, może nie będzie to przydatne dla całego świata, ale zostanie dla nas jako fajna pamiątka, a dla czytelników może pozostanie jako element inspiracji do podróży czy innych tego typu rzeczy – bardzo nam na tym zależy!

3majcie kciuki za Nowaków!:)

Jedna uwaga do wpisu “hello WordPress.com!

Zostaw komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s